seen1.ir
جمعه 05 دي 1393 - 11:39
نام و نام خانوادگی:محمد حسین فرهنگی
تحصیلات:دکتری
رشته تحصیلی:فقه وحقوق مبانی اسلامی
توضیحات:دکتر محمدحسین فرهنگی (زاده ۱۳۴۰ تبریز) که دوران دبیرستان در دبیرستان آیت‌الله طالقانی بریز گذراند. وی نماینده تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس هفتم مجلس هشتم و مجلس نهم بوده و سوابقی مانند نائب رئیس و عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس و نائب رئیس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد.

دکتر فرهنگی در حال حاضر عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌باشد.

وی پیش از این دبیر منطقه ۲ دانشگاه آزاد اسلامی و عضو هیات رئیسه علمی گروه حقوق بوده‌است. همچنین وی
متن مصاحبه
عضو هیات رئیس مجلس: مصوبه اخیر مجلس نشان دهنده جایگاه روشن عدالت آموزشی در محرومیت زدایی است
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس در اخذ مالیات از آستان قدس و نیروهای مسلح و اختصاص آن به عدالت آموزشی گفت: این مفهوم جایگاه روشنی را در مباحث مربوط به محرومیت زدایی دارد.
محمدحسین فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش به نامه نمایندگان مجلس به رئیس جمهور در حمایت از توسعه عدالت آموزشی اشاره و تصریح کرد: اجرای عدالت در همه حوزه ها و بالاخص عدالت آموزشی از آرمان های انقلاب اسلامی و راهبردهای تعیین شده است.
وی درباره توزیع امکانات آموزشی در کشور اظهار کرد: گرچه محرومیت به طور کلی وجود دارد اما هر چه از مرکز به سمت مناطق حاشیه ای می رویم این امر در کنار مشکلات بیشتر روی خود را نشان داده و قابل لمس تر هستند.
این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که چقدر به رای مثبت شورای نگهبان به مصوبه مجلس شورای اسلامی امیدوار هستید، گفت: اطلاع چندانی از این امر ندارم، باید منتظر ماند و دید این شورا آیا رای مثبت به این مصوبه خواهد داد یا خیر.
کامنت | داوری | پسندیدن